Windows kullanıyorsanız bu kısayolları ezberleyin! #windows#windows #klavye #kısayol

Windows tuşu + L = Ekranı kilitle
CTRL + A = Tümünü kopyala
CTRL + F = Sayfada ara
CTRL + Z = Geri al
Shift + Delete = Dosyayı kalıcı olarak sil

Windows 10’da işinizi hızlıca halletmenizi sağlayacak sayısız kısayol tuşu olduğunu biliyor muydunuz? ‘Mouse’a bağımlılığınızı azaltacak, 100 en iyi Windows 10 klavye kısayol tuşunu sizler için listeledik. Keyifli okumalar.

Hızlandıran kısayol tuşları ile daha verimli olun
Windows 10, dokunmatik ekranlar temel alınarak geliştirse de, geleneksel PC kullanıcılarına da pek çok kolaylık sunuyor. Bunların başında da elbette klavye kısayol tuşları geliyor.

İşinizi fareye ihtiyaç olmadan halletmenizi sağlayan kısayol tuşları, böylece zamandan büyük oranda tasarruf etmenizi sağlıyor.

Windows 10 kısayol tuşları vaktinin çoğunu bilgisayar başında geçirenlerin işlerini kolaylaştırıyor.
Özellikle gününün büyük bir bölümünü ekran arkasında geçirenler için, bilgisayar deneyiminin olabildiğince kusursuz olması önemlidir. Bu deneyimi optimize etmek için de kısayollardan en iyi şekilde yararlanmak gerekiyor.

En çok CTRL+Z, CTRL+C ya da CTRL+V gibi kısayol tuşları kullansak da aslında klavye üzerinde veriminizi artıracak pek çok alternatif de bulunuyor. Hemen aşağıda, Windows işletim sistemini kullanan herkesin bilmesi gereken kısayol tuşlarını bulacaksınız. Dilerseniz vakit kaybetmeden listemize geçelim.

CTRL+F
Bazen bir sayfa ya da belgedeki yazıların içinde boğuluruz. Eğer spesifik olarak bir kelimeyi ya da cümleyi arıyorsanız, sayfayı baştan sona taramak vaktinizin önemli bir bölümünü heba edebilir.

CTRL+Shift+Tıklama
Bulut depolama alanına veya e-posta ekine birer birer belge eklemek son derece yorucudur. Çoğu zaman tüm belgeleri eklemek için basit bir CTRL+A kısayolu yeterli olsa da, dosyaları seçerek yükleyeceğiniz zaman bu kestirmeyi kullanamazsınız.

Bunun yerine, CTRL+Shift tuşlarına basarak, eklemek istediğiniz her belgeyi seçip hepsini aynı anda ekleyebilirsiniz.

CTRL+M
Bilgisayarımızda genellikle aynı anda birden fazla program çalışır. Bu kalabalıktan kurtulmanın çok basit bir yolu var.

Açmış olduğunuz diğer pencereleri hızlı bir şekilde simge durumuna küçültmek ve masaüstüne dönmek için CTRL+M kısayol tuşlarını kullanabilirsiniz.

CTRL+W
Açtığınız herhangi bir programı, sekmeyi veya pencereyi farenin üzerine getirip manuel olarak çıkmak yerine CTRL+W kısayolu ile kapatabilirsiniz. Böylece ellerinizi klavyeden kaldırmak zorunda kalmazsınız.

Windows+L
Windows+L ile sadece birkaç saniyede bilgisayarınızın ekranını kilitleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Özellikle ekranınızı ani şekilde kapatmanız gereken durumlar olduğunda bu kısayolu kullanmak hayat kurtarıcı olacaktır.

CTRL+D
Kendinizi sık sık internet tarayıcınızda açtığınız sekmelerin sayısından bunalmış olarak buluyor musunuz?

hızlandıran kısayol tuşları windows PC
Klavyede CTRL+D kısayolunu kullanarak, kaybetmek istemediğiniz sayfaları otomatik olarak yer imlerine ekleyebilirsiniz. Fakat tuşlara basmadan önce hiçbir şeyi seçmemeye dikkat edin. Zira yanlışlıkla silebilirsiniz.

CTRL+PrtScr
Önemli bir mesajı, komik bir fotoğrafı veya video görüntüsünü yakalamak isterseniz, CTRL+PrtScr kısayolu işinizi fazlasıyla görecektir.

CTRL+Shift+V
Bilgisayarınızın panosundaki öğeleri yapıştırmanıza izin veren CTRL+V, en çok kullanılan klavye kısayol tuşlarının başında gelir. Peki, bu kombinasyonun farklı bir versiyonu daha olduğunu biliyor muydunuz?

hızlandıran kısayol tuşları windows 10-1
Windows 10, çok sayıda klavye kısayol tuşlarını kullanmanıza imkan sağlar.
CTRL+Shift+V kısayolu, kopyaladığınız şeyleri yalnızca yapıştırmakla kalmıyor, aynı zamanda yazıları düz metin olarak yapıştırıyor. Bu da, kopyaladığınız yazıdaki herhangi bir biçimlendirmenin, halihazırda kullandığınız biçimlendirmeyi bozmamasını sağlıyor.

CTRL+Shift+T

CTRL+Shift+T kısayolu ile yakın zamanda Google Chrome tarayıcısında kapattığınız sekmeleri yeniden açabiliyorsunuz. Böylece kapattığınız sekmeleri yeniden arama zahmetinden kurtulmuş oluyorsunuz.

Discord sunucumuza üye olun ve bizimle iletişimde kalın: https://bit.ly/SDNDiscordYouTube

Teknoloji videoları ve teknolojiye dair her şey için kanalımıza ABONE Olun ►►https://goo.gl/ylUFmZ

Tüm İnceleme videolarımızı buradan izleyebilirsiniz
►► https://goo.gl/IIKYIK

ShiftDelete.Net‘i tüm sosyal ağlarda takip edin ;

Instagram ►► https://goo.gl/r4AJDv
Facebook ►► https://goo.gl/k1D1JL
Twitter ►►https://goo.gl/vTwhws
SDN Forum ►► https://bit.ly/2AQ2DR7

ShiftDelete.Net YouTube hesabı, Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesinin video kanalıdır.

ShiftDelete.Net ile en yeni teknoloji haberlerine, videolu olarak ulaşabileceksiniz.

Views : 767424
windows 10

Source by ShiftDelete.Net

Mourad ELGORMA

Fondateur de summarynetworks, passionné des nouvelles technologies et des métiers de Réseautique , Master en réseaux et système de télécommunications. ,j’ai affaire à Pascal, Delphi, Java, MATLAB, php …Connaissance du protocole TCP / IP, des applications Ethernet, des WLAN …Planification, installation et dépannage de problèmes de réseau informatique……Installez, configurez et dépannez les périphériques Cisco IOS. Surveillez les performances du réseau et isolez les défaillances du réseau. VLANs, protocoles de routage (RIPv2, EIGRP, OSPF.)…..Manipuler des systèmes embarqués (matériel et logiciel ex: Beaglebone Black)…Linux (Ubuntu, kali, serveur Mandriva Fedora, …). Microsoft (Windows, Windows Server 2003). ……Paquet tracer, GNS3, VMware Workstation, Virtual Box, Filezilla (client / serveur), EasyPhp, serveur Wamp,Le système de gestion WORDPRESS………Installation des caméras de surveillance ( technologie hikvision DVR………..). ,

Laisser un commentaire

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *