Steve Jobs, İlk Macintosh bilgisayarı tanıtalı 39 yıl oldu. #shortsBundan tam 39 yıl önce yani 24 Ocak 1984’te Apple’ın eski CEO’su Steve Jobs, Kaliforniya’da düzenlenen Apple hissedarları toplantısında ilk Macintosh bilgisayarı tanıttı.
Öncesinde Steve Jobs, Steve Wozniak ve Mike Markkula ile birlikte 1970’lerin sonunda Apple II serisi bilgisayarları tasarlayıp pazarlamaya başlamışlardı. Daha sonra 1983 yılında Apple, bilgisayar endüstrisinde bir çağ açan Apple Lisa bilgisayarlarının üretilmesini sağladı. Bundan 1 yıl sonra ise tüm zamanların en büyük reklamlarından biri olan 1984 macerasıyla birlikte Apple efsanesi büyümeye başladı.

O dönem için pahalı bir fiyata piyasaya çıkan Macintosh’dan yaklaşık 70.000 adet satılmıştı.

Views : 1263
macintosh

Source by Araştırma Fabrikası

Mourad ELGORMA

Fondateur de summarynetworks, passionné des nouvelles technologies et des métiers de Réseautique , Master en réseaux et système de télécommunications. ,j’ai affaire à Pascal, Delphi, Java, MATLAB, php …Connaissance du protocole TCP / IP, des applications Ethernet, des WLAN …Planification, installation et dépannage de problèmes de réseau informatique……Installez, configurez et dépannez les périphériques Cisco IOS. Surveillez les performances du réseau et isolez les défaillances du réseau. VLANs, protocoles de routage (RIPv2, EIGRP, OSPF.)…..Manipuler des systèmes embarqués (matériel et logiciel ex: Beaglebone Black)…Linux (Ubuntu, kali, serveur Mandriva Fedora, …). Microsoft (Windows, Windows Server 2003). ……Paquet tracer, GNS3, VMware Workstation, Virtual Box, Filezilla (client / serveur), EasyPhp, serveur Wamp,Le système de gestion WORDPRESS………Installation des caméras de surveillance ( technologie hikvision DVR………..). ,

Laisser un commentaire

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *