iPhone 12 ve Apple Sunumu Hakkında DüşüncelerimiPhone 12 serisi güzel, peki ya kutusu?

🇹🇷iPhonedoTR // Türkçe
🎥YouTube: http://www.youtube.com/iPhonedoTR
📘Facebook: http://www.facebook.com/iPhonedoTR
🐦Twitter: http://www.twitter.com/iPhonedoTR
👔Tişört: http://www.artzula.com/artist/iphonedo
🎵iTunes: http://www.iTunes.com/iPhonedo
💿Spotify: https://play.spotify.com/artist/7qPbRshKoIjCd2LsN3aZCa

🌎iPhonedo
🎥YouTube: http://www.YouTube.com/iPhonedo
📘Facebook: http://www.facebook.com/iPhonedo
🐦Twitter: http://www.twitter.com/iPhonedo
👔T-Shirts: http://www.redbubble.com/people/iphonedo

🎙ayfondo // Music
🎥YouTube: http://www.YouTube.com/ayfondo
🐦Twitter: http://www.twitter.com/ayfondo

❓❓❓Sıkça Sorulan Sorular❓❓❓
🎞 Videoları hangi program ile düzenliyorum: http://www.iphonedo.net/video-duzenlemek/
📷 Kullandığım kameralar: http://www.iphonedo.net/kameralar/
🎹 Müzik kayıtları için kullandıklarım: http://www.iphonedo.net/muzik-kayitlari/
📱 Kullandığım kılıflar: http://www.iphonedo.net/kiliflar/

source

Mourad ELGORMA

Mourad ELGORMA

Fondateur de summarynetworks, passionné des nouvelles technologies et des métiers de Réseautique , Master en réseaux et système de télécommunications. ,j’ai affaire à Pascal, Delphi, Java, MATLAB, php …Connaissance du protocole TCP / IP, des applications Ethernet, des WLAN …Planification, installation et dépannage de problèmes de réseau informatique……Installez, configurez et dépannez les périphériques Cisco IOS. Surveillez les performances du réseau et isolez les défaillances du réseau. VLANs, protocoles de routage (RIPv2, EIGRP, OSPF.)…..Manipuler des systèmes embarqués (matériel et logiciel ex: Beaglebone Black)…Linux (Ubuntu, kali, serveur Mandriva Fedora, …). Microsoft (Windows, Windows Server 2003). ……Paquet tracer, GNS3, VMware Workstation, Virtual Box, Filezilla (client / serveur), EasyPhp, serveur Wamp,Le système de gestion WORDPRESS………Installation des caméras de surveillance ( technologie hikvision DVR………..). ,

24 réflexions sur “iPhone 12 ve Apple Sunumu Hakkında Düşüncelerim

 • Avatar
  octobre 17, 2020 à 1:55
  Permalien

  Durum karışık nedeni Türkiye Ekonomisinin Çok İyi olması alan vatandaşında 10k para ödeyip telefonundan yemek yedirmesini beklemesi

  Répondre
 • Avatar
  octobre 17, 2020 à 1:55
  Permalien

  Video altındaki açıklama ve soru cevap kısmı muhteşem. Video içeriği hakkındaki tek yorumum: Aklın yolu bir. Mantık yürütmek insanlıktır. Akıllı adamsın vesselam. Son olarak video sonundaki sosyal mesaj muhteşemdi. Ürettiğin içerikler için teşekkürler Faruk bey 😊
  Not: iphone 11 pro kullanıyorum bir yıldır. iphone 12’yi es geçip iphone 13 ü bekleyeceğim…

  Répondre
 • Avatar
  octobre 17, 2020 à 1:55
  Permalien

  5W saçma sapan şarj aleti olacağına hiç olmaması daha iyi, ihtiyacı olan 200 TL ye alsın işte. fiyat algısı önemli burada, +200 TL işte adaptörü olmayan için. USB A olmaması da çıkan kablonun ayrı bir çakallık övülecek bir durumu yok bunun.

  Répondre
 • Avatar
  octobre 17, 2020 à 1:55
  Permalien

  Herkes adaptör neden çıkmaz diyoda bi zahmet telefona bu kadar para verende gitsin alsın yani

  Répondre
 • Avatar
  octobre 17, 2020 à 1:55
  Permalien

  Ben bu kutu içeriğinin kaldırılması konusunda yorum yapmak için vallahi billahi sizin yorumunuzu bekledim. Ama sizi tanıdığım günden beri ilk kez size katılmıyorum Faruk Beyciğim. Çünkü siz amerika şartları için bunu konuşuyorsunuz. Orda sıradan bir insan bir aylık maaşının bir kısmıyla bu telefonlardan birini, bir yemek ücreti ödeyerek de kutu içeriğinden çıkmayanları satın alabiliyor.
  Pro Max için düşünürsek; 128 GB giriş modeline ben burada 17 bin lira ödeyeceğim, üstüne 500 lira da şarj aleti ve kulaklık parası vereceğim. Sadece telefonun parası Türkiye'de asgari ücrete çalışanı geçtik, sıradan bir memurun maaşının 3.5 katı, aksesuar ücreti olan 500 lira da en azından aylık doğalgaz faturasına tekabül ediyor.
  Apple bu ürünü sadece amerikada satacak olsa amenna. Ama başka bir ülkeye satıyorsan, kuralları da o ülkeye göre koymalısın ya da en azından bir seçenek sunmalısın. Özellikle Türkiye'de Airpods çıktığı günden beri bunu bir gün kutuya koyacağını hayal ettik biz. Şimdi bu paralara satılan telefondan kablolu kulaklığı bile çıkarmak resmen dalga geçmektir.
  En azından, diyelim ki ayrı ayrı aldığımızda telefon 17 bin + Airpods 2 bin + şarj aleti ve kablo 350 lira = 19.350 lira yerine Türkiye'ye özel bir paket yapıp bunu 18.500 liradan bir fırsat ürünü olarak satsalar yine sesim çıkmazdı.
  Neymiş çevrecilik, bizim bunu düşünecek halimiz mi var yahu? Nasıl olur da elektrik olmadan çalışması imkansız bir cihazın içine bunun beslemesini koymazsın?
  İlk kez bir videonuza dislike attım, kusura bakmayın…

  Répondre
 • Avatar
  octobre 17, 2020 à 1:55
  Permalien

  ALMAYACAGIZ…Merak etme…Rezalete ortak olmayacagız…Yeni kral Xiaomi ….Gerisi geyik….Tamamen…

  Répondre
 • Avatar
  octobre 17, 2020 à 1:55
  Permalien

  Peki dostum madem fiyatı söyledin kulaklık ve şarj cihazının neden 39 dolar zam yapıp içine koymuyorlar

  Répondre
 • Avatar
  octobre 17, 2020 à 1:55
  Permalien

  Note 20 Ultra Note 10 Plus'a göre sadece 5G avantajından dolayımı 200 dolar fiyatı artmış ? 120 Hz Ekran teknolojisi daha büyük ekran 5G ve 108 Megapiksellik kamera sensörü gelmedi mi ? iPhone 11'e kıyasla iPhone 12'nin tek avantajı Ekran farkı onun dışında bir artısı yokken bu zam niye ? A13-A14 bionic chip diyeceksiniz şimdi A14 ile A13'ün sentetik test sonuçları ortada bence konuşmaya gerek bile yok 😀

  Répondre
 • Avatar
  octobre 17, 2020 à 1:55
  Permalien

  Abi sizi çok iyi anlıyorum da, Iphone 12'ye kadar gelmiş, bu zamana kadar niye tasarruf etmedi? Kutuyu küçültmek şimdi mi akıllarına geldi. Şimdi mi mantıklı oldu, bence böyle bir şey yapmamalıydı abi. Adamlar kaç dönem geçirdi ya. O zaman madem Apple her şeyin en iyisini düşünüyor, yeni müşterileri gözden mi çıkardı yani? O zaman yine şöyle bir kampanya yapsın, eğer ben daha önce hiç Apple sahibi olmadıysam bana kulaklık ve şarj aleti versin. O zaman söylediklerinde sonuna kadar haklısın. Selamlar! 🙂

  Répondre
 • Avatar
  octobre 17, 2020 à 1:55
  Permalien

  Youtube'da 00:01'den sonuna kadar izlediğim tek videolar senin videoların. Asla şaşmıyor. Çok teşekkür ederiz.

  Répondre
 • Avatar
  octobre 17, 2020 à 1:55
  Permalien

  8 dk dinledim. Ne dedigini kendi de bilmiyor. Savunucam diye, sacmalamanin dibine vurdu.

  Répondre
 • Avatar
  octobre 17, 2020 à 1:55
  Permalien

  Kaliteli bilgilendirmelerin için çok teşekkür ederim.Severek takip ettiğim objektif ve net yorumlarının devamını dilerim .Saygılar selamlar

  Répondre
 • Avatar
  octobre 17, 2020 à 1:55
  Permalien

  Fiyatı sabit tutmak için kulaklık ve şarj aletini cikaracaklarina henüz yayginlasmadigi için kullanamayacağım 5g yi koymasınlar madem. Kulaklığı da şarj aletini de kullanacağım. Kaldı ki kablolu basit bir kulaklık ve 5w2amperlik zurnadan şarz aleti 200 dolar mi ediyor? 12 miniye bayıldım. Inşallah apple taklitcileri apple 'ın bu yönünü taklit ederler.

  Répondre
 • Avatar
  octobre 17, 2020 à 1:55
  Permalien

  ŞARJ OLAYINI OLABILECEK EN BASIT DILLE ANLATIYORUM. GÖZLERİNİZLE OKUMANIZ YETERLI.

  Soru 1: Kutudan şarj çıkmamasını nasıl savunursun?
  Cevap 1: Çok basit. $200 kar ettim. Niye şikayet edeyim?
  ABD'de 5G eklenen tüm cihazlara lisans yüzünden $200 fiyat artışı geldi. Kimi markalar cihazlarına $200 fiyat eklemelerine rağmen kutudan bir çok şeyi çıkarttı ve bunu kimseye de söylemeden yaptılar. Apple kutudan kulaklık ve şarjı çıkarttığı zaman kutu küçüldü ve depolama, taşıma masrafları azaldı. Haliyle ABD'de $1000'lık telefonu $1200'e satabilecekken. $1000'e satmayı başardı ve şarja ihtiyacı olanlar $19 vererek 20Watt hızlı şarj alma fırsatına erişti. Yani çok basit bir anlatımla ABD'de olan herkes $1200'a iPhone 12 Pro alacağına $1000'e alıyor. $19'a şarj aleti alsan dahi $181 cebinde kalıyor. Bu bir savunma değil, bu olayın detayıdır. Savunmam için gerçerli bir suçlama olması gerekir ki yok. Haliyle bunu 'savunma' diye nitelendirenler $181 ya da $200 ucuza alınan telefona itiraz etmeye çalışanlardır. Bunun da sebebi ya olayı dinlememiştir, ya da tipik nefret kevanında deve sürüyordur.

  Soru 2: Kutudan şarj çıkmaması kabul edilemez.
  Cevap 2: Neden? Sana şarj lazım diye ben de almak zorunda mıyım?
  Benim şarj aletine ihtiyacım yok. Bana neden zorla şarj aleti satıyorsun? Senin şarj aletin yoksa, ben de almak zorunda mıyım? Değilim. Lazım olan alır, olmayan almaz. Bu telefonlar 13 yıldır piyasada. Evinde şarj aleti olmayan kutunun içinden değil yanından çıkan şarj aleti alabilir. Hem şarj aleti isteyen memnun, hem istemeyen. Tersini düşün, telefona bugün durduk yerde şarj aleti ve kulaklık koysalardı, 'bana neden bunu satmaya çalışıyorlar, ben istesem almayı bilmiyor muyum, işte Apple hapisanesi' diye yaygara koparacaktılar.
  Akıl zengini yorumu: O zaman iki model yapsınlar birinde şarj aleti olsun diğerinde olmasın.
  Cevabı: Ne gerek var? Lazım olan sepete atacak. Kutunun içinden çıkması saplantısı nedir?

  Soru 3: Çok safsınız Apple kar etmeye çalışıyor.
  Cevap 3: Benim cebime $200 kaldıktan sonra onların da kar etmesi mi sorun oldu? Apple, sizin eniştenizin oğlunun size kıyak geçen telefon dükkanı mı? Her şirket kar amacı güdüyor. Kar amacı gütmeyen iş sistemi mi var?

  Soru 4: ABD'de senin işin kolay Türkiye'de şartlar başka
  Cevap 4: EVET! O yüzden senin bunu destekleyen ilk kişi olmanı beklerdim. Telefona %96.6 vergi veriyorsun. 1000₺'ye gelen telefonu sana 1966.47₺'ye satıyorlar. Sen bu kutunun maliteyini arttırdığın saniyede ŞARJ ALETİNE %96.6 VERGİ VERİYORSUN! Şarj aletine!

  Diyelim ki telefon $1000'den $1040'ye çıktı içine şarj geldi, kutu ağırlaştı, kargosu, depolama masrafı arttı. o $40'lik fark senin için $78 oluyor.

  Sen kutudan çıksın diye israr ettiğin, lazımsa telefonu alırken sepete eklemeye üşendiğin için 623₺ fazla para veriyosun ama nedense sonra para hesabına düştüğünü belirtiyorsun.

  Kabaca bir hesapla telefon:
  ABD Fiyatı: $999
  Türkiye Fiyatı: $1,424.32
  Fiyat artışı: %42

  20 Watt Şarj
  ABD Fiyatı: $19
  Türkiye Fiyatı: 25.03 (199₺)
  Fiyat artışı: %31.5

  Hangisi Tüketici için daha mantıklı?
  Tüketici için %96.6 vergi alınan kutunun en ucuz hale gelmesi en mantıklısı, israfın önüne geçilmesi, ihtiyacı olmayanın şarj ve kulaklığa %96.6 vermemesi mantıklı.

  Bu arada tüm bunlar videoda da söylediğim gibi ağırlıklı olarak ABD'de geçerli olay. Eski telefonlardan şarjın çıkması nediyor diyorsanız ABD'de o telefonların fiyatları düştü, sizde de anladığım kadarı ile fiyatlar dolar yüzünden yükselecekken sabit kaldı gibi ama ben bunlardan emin değilim. Benim Apple ile bu konuları konuşmuşluğum da yok. Gördüğümü söylüyorum. Dört işlem bilen herkesin bunu anlayabileceğini düşünüyorum. Her ne kadar kabak tadı vermiş olsa da 'Kutudan nası çıgmaz yha' gazında şov yapmak istiyorsanız da, yorumlar bölümü sizin, istediğiniz gibi içinizi dökebilirsiniz.

  Répondre

Laisser un commentaire