Hangi iPhone 12 modeli size göre?

iPhone 12 ailesi; temel model, mini, 12 Pro ve 12 Pro Max olmak üzere 4 farklı versiyonla karşımıza çıkıyor. Bu modellerin hangisi sizin için uygun, cihazlar hangi ihtiyaçlara cevap veriyor sorularını yanıtladık. Ayrıca kıyaslamamızı yaparken ürünlerin fiyatlarını atlamadık. Fiyat farklarını ve sebeplerini açıkladık.

iPhone 12 Mini 128 GB: https://app.hps.im/d7ct/a912d59
iPhone 12 128 GB: https://app.hps.im/d7ct/3f0454df
iPhone 12 Pro 256 GB: https://app.hps.im/d7ct/d1f6bccc
iPhone 12 Pro Max 128 GB: https://app.hps.im/d7ct/727ff3b4

Hangi iPhone 12 modelini seçmelisiniz?

Cihazların tasarımları birbirine oldukça benziyor. Ancak ekran boyutu ve malzeme bazı modellerde farklılık gösteriyor. Diğer yandan donanım ve kamera tarafında da modeller
birbirinden ayrılıyor. Dilerseniz lafı uzatmadan sizi video ile baş başa bırakalım.

Ailenin en uygun fiyatlı telefonu 8 bin TL bandında, en pahalı seçeneği ise 17 bin TL seviyelerinde tüketici karşısına çıkıyor. Dolayısıyla hangi iPhone 12 size göre sorusuna doğru yanıt bulmak oldukça önemli.

Hangi iPhone 12 modeli size göre?

İlk olarak ekran boyutlarına baktığımızda; 12 mini 5.4 inç, 12 ile 12 Pro 6.1 inç ve 12 Pro Max 6.7 inç büyüklüğünde karşımıza çıkıyor. Cihazların paneli ise birbiriyle aynı, ailenin tüm üyeleri Super Retina XDR kullanıyor. Bu noktada seçim yaparken, kendi tarzınıza uygun modeli belirlemelisiniz. Küçük ekran istiyorsanız mini modeli, standart boyut istiyorsanız 12 ve 12 Pro’yu, büyük ekran istediğinizde ise 12 Pro Max’i seçmelisiniz.

Donanım tarafına baktığımızda ise iPhone 12 ailesinde tüm modellerin oldukça güçlü olduğunu görüyoruz. Aynı zamanda 4 modelde de Apple A14 Bionic yer alıyor. Bu işlemci sayesinde donma ve kasma sorunları ile karşılaşmanız oldukça zor. RAM tarafında ise 12 ve 12 mini’de 4 GB, 12 Pro ve Pro Max’te 6 GB kapasite var. Ancak seçim kriterleri arasında RAM’in çok öne çıkmadığını söyleyebiliriz.

Tercih kriterleri arasında kamera öne çıkıyor
Kamera seçiminizi en çok etkileyecek noktalar arasında yer alıyor. Tüm modellerde ana ve geniş açı kamera mevcut. Ana kamera 12 Megapiksel çözünürlük ve f/1.6 diyafram değerlerine sahip. Geniş açı lens de 12 Megapiksel çözünürlükle karşımıza çıkıyor. Diğer yandan iPhone 12 Pro ve 12 Pro Max’te üçüncü lens olarak telefoto yer alıyor. Ayrıca 12 Pro ve Pro Max’te LiDAR sensör mevcut.

Batarya tarafına baktığımızda ise iPhone 12 mini’nin boyutundan dolayı daha az kapasiteli olduğunu belirtelim. Ancak ortalama kullanımda 12 mini de size bir gün boyunca rahatça yetecektir.

source by Sihirli Elma

iphone

Mourad ELGORMA

Fondateur de summarynetworks, passionné des nouvelles technologies et des métiers de Réseautique , Master en réseaux et système de télécommunications. ,j’ai affaire à Pascal, Delphi, Java, MATLAB, php …Connaissance du protocole TCP / IP, des applications Ethernet, des WLAN …Planification, installation et dépannage de problèmes de réseau informatique……Installez, configurez et dépannez les périphériques Cisco IOS. Surveillez les performances du réseau et isolez les défaillances du réseau. VLANs, protocoles de routage (RIPv2, EIGRP, OSPF.)…..Manipuler des systèmes embarqués (matériel et logiciel ex: Beaglebone Black)…Linux (Ubuntu, kali, serveur Mandriva Fedora, …). Microsoft (Windows, Windows Server 2003). ……Paquet tracer, GNS3, VMware Workstation, Virtual Box, Filezilla (client / serveur), EasyPhp, serveur Wamp,Le système de gestion WORDPRESS………Installation des caméras de surveillance ( technologie hikvision DVR………..). ,

23 réflexions sur “Hangi iPhone 12 modeli size göre?

Laisser un commentaire